Ana Sayfa YAŞAM 16 Haziran 2017 156 Görüntüleme

Ankara Sabancı Bulvarı ile Bağlıca Bulvarı çalışmaları hızla devam ediyor!

Ankara Büyükşehir Belediyesi, Zırhlı Birlikler arazisi İçinden geçecek ve Sabancı ile Bağlıca bulvarlarını birbirine bağlayacak yeni yol için şu anda Fen İşlerinden 45 işçi ve 34 araçla, gece-gündüz hummalı bir çalışma yapıyor.
Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, Eskişehir Yolu’na paralel olacak toplam 4 kilometrelik ve 10 şeritlik bulvarın yol açım çalışmalarında şimdilik, 15 kamyon, 10 ekskavatör, 2 silindir, 1 greyder, 1 loder, 1 dozer, 2 su tankeri, ağaçların taşınması için de 2 ağaç sökme aracından oluşan araç filosunun kullanıldığını söyledi. 

Üçpınar, “Ayrıca çeşitli konularda uzman 45 işçimiz de bölgede görev yapıyor. Halen yol açma çalışmalarının yanı sıra ‘telkit’ adı verilen ekibimizle, yolun çevresine tel örgü çekiyoruz. Yaklaşık 10 güne kadar bu çalışma tamamlanır tamamlanmaz da işçi ve araç sayımızı maksimuma çıkarıp, yolun yapımı için 2 kat hızlanmayı hedefliyoruz” diye konuştu. 

Yeni bulvarın Eylül ayı içinde trafiğe açılması için “tabiri caizse harıl harıl çalıştıklarının” altını çizen Üçpınar, “Tel örgü çekimi ve kazı çalışmalarının ardından da yolda dolgu çalışmalarına başlayacağız” dedi. Vedat Üçpınar, yolun, ileriki aşamada da Çevre Yolu’na kadar uzanacağını belirtti.
 
Akara Büyükşehir Belediyesi

Kaynak

Tema Tasarım | Osgaka.com